59.ročník Krknonošské 70 - ZRUŠENA

Legendární závod hlídek a po dva roky i závod jednotlivců v rámci "STOPY PRO ŽIVOT" v běhu na lyžích - Krkonošská 70 - se letos nepojede. Deset dní před startem 59. ročníku musíme jako hlavní organizátoři oznámit smutnou zprávu, že z důvodu nedostatku sněhu a regulérnosti musíme závod zrušit.

K70 420x241 2014  kopie


Zjišťovali jsme si aktuální situaci ve střediscích ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Ski areálu Černá hora, kudy vede trasa závodu, a bylo nám sděleno, že situace ohledně souvislé pokrývky sněhu je opravdu kritická. Některé úseky jsou úplně bez sněhu, některé pokrývá pouze nafoukaný poprašek. Optimistické vyhlídky nedává ani předpověď počasí, která v tomto směru nehlásí žádnou větší změnu, a tak se popáté v historii závod neuskuteční. Současné zbytky sněhové pokrývky navíc tvoří nebezpečné ledové úseky, které při vysokohorském závodu mohou být velice nebezpečné a to především ve sjezdech. Rolba s frézou na úpravu trati potřebují určitou výšku sněhové pokrývky a ta bohužel teď prostě neexistuje. Proto za aktuálních podmínek nelze pro účastníky K-70 zajistit upravenou, regulérní a bezpečnou trať. Uvažovali jsme i o zkrácení tratě či jiné alternativě závodu, ale myslíme si, že by se tím jedinečný hřebenový závod K-70 pouze devalvoval.

Nás jako pořadatele odvolání závodu velmi mrzí, protože po logistické stránce byl letošní ročník připraven velmi dobře. Na závodníky čekalo mnoho zlepšení jak v zázemí závodu, tak na trati, vše si tedy ponecháme na jubilejní šedesátý ročník. Věříme, že nám zachováte přízeň a v příštím roce se opět potkáme na Krkonošské 70. Letošní startovné samozřejmě všem přihlášeným závodníkům vracíme ve stoprocentní výši.

Naposledy ke zrušení závodu došlo v roce 2008. Tehdy byl však 53. ročník odvolán až na poslední chvíli ráno před startem, kdy se nad Českou republikou přehnala vichřice Emma.

Za organizační tým K-70
Mgr. Radek Horák


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965

logo stopa pro zivot