Dopis od pana Zdeňka Palána

54. ročník Krkonošské 70

 

Dobrý den ( i když je vlastně večer) a sportu zdar,

chce se mi dodat a lyžování zvlášť, a to proto, že bych se rád alespoň několika slovy vrátil k právě uplynulému ročníku Krkonošské 70.

Čtu si celkem pravidelně web vašeho sportovního klubu (tedy hlavně kvůli K70) a nyní jsem tam zaznamenal poděkování paní Vrbatové všem, kdo se na organizaci podíleli.

Domnívám se, že toto by měli spíše udělat ti, kteří práci organizátorů využívají - tedy závodníci, i když slovo závodníci není vždy namístě.
Krkonošských sedmdesátek, ať už "Po hřebenech Krkonoš" nebo na nynější či předchozí trati, jsem objel přes 3 desítky (poprvé 1976) a musím říci, že je to můj nejoblíbenější lyžařský závod a nyní vlastně i jediný. Nic jiného už nejezdím. K70 se však budu účastnit, pokud tělo dovolí, dokud to půjde a dokud se bude konat.

 

Také jsem byl několikrát v týmu organizátorů na různé závody, většinou mnohem menší a vím, jak je obtížné vše připravit tak, aby to klaplo a výsledek byl alespoň dobrý. Vám jako organizátorům se to rozhodně daří a to po celou dlouhou dobu.

I ta letošní "sedmdesátka" byla hezká, počasí celkem dobré (na východě jaro, v okolí ŠM zejma). Naší hlídce se sice příliš nedařilo, měli jsme 2 nováčky, kteří zaplatili vysokou daň za podcenění vzdálenosti, převýšení, klimatických podmínek a dalších nástrah číhajících na trati K70. Osobně mi to však ani nepřišlo jako 70 km, zvláště ten úsek od Pražské boudy k Pražské boudě se mi dříve jevil delší. Nevím zda nedošlo k nějakému zkrácení, kvůli KRNAPu, který se do toho pravděpodobně neustále vměšuje, ale chci věřit, že je to poctivých 70km, tak jak je prezentováno už v názvu závodu.

Letos asi bylo méně účastníků než v jiných letech, pravděpodobně vzhledem termínové kolizi s Biegem Piastow (letos jako worldloppet), a také možná z obavy, aby nedošlo ke zrušení závodu, které si vynutila příroda či Krakonoš loni. Asi už nikdy nebude stát na startu přes 5 tisíc lidí jako v sedmdesátých a osmdesátých letech, ale i takhle má závod pěknou atmosféru a ke Krkonošům prostě patří. Domnívám se, že je to po Vasově běhu jeden z nejstarších závodů na světě.

Celým předchozím textem jsem chtěl vlastně poděkovat za sebe, naše družstvo i ostatní běžce, kteří tak neučinili sami už jen za to, že závod pořádáte. Dále všem těm, kteří celý den mrznou na kontrolách a občerstvovačkách (hlavně U srubu, kde stále fouká). Nedejte se odradit nějakými hloupými řečmi nespokojenců. Bylo to prima jako vždy a doufám, že ještě dlouho bude.

Mimochodem, jeden rok jsme se byli prezentovat již v pátek a vy jste měli k dispozici odznaky ze starších ročníků. Já jsem přišel o ten z ročníku 2007, a tak se chci zeptat, zda by nebyl ještě náhodou k dispozici, rád bych si ho i koupil. Třeba příští rok zase u prezentace :-)
Ještě jednou poděkování a pozdrav všem organizátorům a "Ať to frčí !"

 

Zdeněk Palán, HS Harrachov (hlídka č.77)
 


Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965

logo stopa pro zivot