Novinky na K70: retro odznak, kyvadlová doprava a dětský závod

Slavný běžkařský maraton, jehož synonymem jsou vůle, vytrvalost, odolnost, ale také týmová práce. Říká se, že je to závod pravdy. Krkonošská 70 v běhu na lyžích. Letos opět v tradičním termínu první březnovou sobotu (7. 3.) a slavící jubileum. Ze skiareálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně na hřebeny Krkonoš se vydají majitelé úzkých prkýnek už po pětašedesáté.

k70 kasper swix team 2019

„Vzhledem k tomuto výročí jsem se rozhodli udělat novou speciální grafiku odznáčku, který dostává každý účastník závodu,“ prozrazuje jednu z novinek letošního ročníku předseda pořádající Lokomotivy Trutnov Petr Musil. Odznak je vymyšlený v retro stylu, bude kulatý a bude podobný tomu z dvacátého ročníku. „To byl závod, kdy jsem jel Krkonošskou 70 poprvé já,“ usmívá se šéf organizačního štábu K70. Bylo to 24. března 1974 a na start se tehdy postavilo 2085 lyžařů.

Jeden z nejstarších závodů na běžkách v Evropě a vůbec nejstarší závod v republice, který se dříve jezdil v desetičlenných hlídkách, v současnosti jsou týmy pětičlenné, však v minulosti hlásil i větší čísla. Nejpočetnější dav na trati se pohyboval na 28. ročníku, kdy startovalo 6390 běžkařů! V loňském roce závod absolvovalo 672 závodníků, předloni 701. „Krkonošská 70 je svým pojetím naprosto unikátní závod, který bychom zase chtěli vrátit k číslům okolo tisícovky startujících,“ říká Stanislav Opočenský z Kasper - Swix Teamu Trutnov, který je spolupořadatelem.

Krkonošská 70 se pojede. Napadl sníh a Italové se odhlásili

Je rozhodnuto, pojede se! Legendární závod v běhu na lyžích - Krkonošská 70 - v sobotu na startu přivítá účastníky 65. ročníku. Nedostatek sněhu na trati zažehnala víkendová chumelenice a závod nezruší ani hrozba koronaviru, ačkoliv pořadatelé museli přijmout některá opatření.

„Ještě v sobotu jsme měli 150 přihlášených, k dnešnímu dni už máme 550,“ potěšil šéfa organizačního štábu K-70 Petra Musila nárůst závodníků. Jejich počet by se v sobotu mohl přiblížit i k sedmi stovkám. „Z našich zkušeností víme, že tak stovka lidí se přihlásí ještě na místě, takže sice oproti minulým létům zaznamenáme nějaký pokles, ale vzhledem ke špatné zimě, to nebude tak hrozné,“ prohlásil předseda Lokomotivy Trutnov.

k70 2020 001

Organizátory dlouho trápil nedostatek sněhu na horách, ale nyní hlásí skvělé podmínky. „O víkendu napadl pěkný sníh a napadlo ho hodně,“ zdůraznil Petr Musil. Stejně jako ostatní pořadatelé veřejných akcí však musel se svými spolupracovníky v posledním týdnu řešit ještě jiný problém, a to výskyt koronaviru v naší republice.

Na toto téma vedení závodu diskutovalo s ředitelem Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Ivanem Kučerou a místostarostou Trutnova Tomášem Hendrychem. „Aktuálně však nevidíme žádný problém, proč by se závod nemohl uskutečnit, takže pokud se během následujících dvou dnů nic nestane, proběhne v plném rozsahu,“ sdělil Musil, ale přiznal, že pořadatelé museli přijmout určitá hygienická opatření.

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965

logo stopa pro zivot