• Celkový počet účastníků 588
  • Počet 5ti členných hlídek 83
  • Účastníků individuálních tratí 173

Biatlonista Moravec jede Krkonošskou 70. U prvního ročníku byl lesník od Malacek

Legendární závod běžkařských hlídek Krkonošskou 70 pojede v sobotu bývalý biatlonista a trojnásobný olympijský medailista Ondřej Moravec. Spolu s ním vyrazí na hřebeny hor stovky účastníků.

biatlonista moravec jede krkonosskou 70

Letos se koná 67. ročník. Podle čtvrtečních informací organizátorů z TJ Lokomotiva Trutnov se přihlásilo online způsobem 515 závodníků. Další se budou registrovat v sobotu ráno před startem v lyžařském areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Většina absolvuje závod pětičlenných družstev na 70 kilometrů, v němž šestkrát v řadě vyhrál trutnovský tým Kasper Swix. Ondřej Moravec vyrazí na náročnou trať se silně sestaveným týmem Kalokagathia Aliance, který tvoří další bývalý biatlonista a reprezentační trenér Zdeněk Vítek či bývalý reprezentant v běhu na lyžích Martin Jakš.

Kalokagathia Aliance poprvé na Krkonošské 70

Ondra Moravec, Zdeněk Vítek, Martin Jakš, Míra Rypl a Kuba Gräf se dali dohromady pro legendární závod hlídek v běžeckém lyžování.

Krkonošská 70 je jedním z nejstarších běžkařských závodů hlídek v Evropě a pro ročník 2022 se nám podařilo sestavit mimořádně silný a zároveň zajímavý tým složený z reprezentantů a medailistů z nejvýznamnějších světových soutěží včetně MS a OH.

Biatlonisté Ondra Moravec a Zdeněk "Bleky" Vítek se spojili se specialisty na běžecké lyžování Martinem Jakšem, Mírou Ryplem a Kubou Gräfem. Pro některé to byl návrat k soutěži po dlouhé závodní pauze nebo po ukončení profesionální kariéry.

kalokagathia krkonosska 70 cil

Biatlonista Ondřej Moravec vyhrál Krkonošskou 70. Vzali jsme to na pohodu, řekl

Přesně rok po ukončení úspěšné biatlonové kariéry Ondřej Moravec nasadil běžky a vyrazil poprvé v životě na Krkonošskou 70. Vyhrál na nejdelší trati 67. ročníku. Trojnásobný olympijský medailista si užil sedmdesát kilometrů dlouhý legendární závod pětičlenných hlídek v týmu Kalokagathia Aliance, za kterým stojí olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda s bratrem Tomášem. Společně s ním se vydalo v sobotu ze Špindlerova Mlýna na hřebeny hor šest stovek účastníků.

krkonosska 70 2022 001

"Bylo to opravdu fajn, fakt jsme si to užili. Byl to pěkný závod," řekl Ondřej Moravec spokojeně v cíli v lyžařském areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně.

Závodění mu nechybí. V případě Krkonošské 70 udělal výjimku. "Přesně rok jsem nezávodil. Byla to fakt výjimka s mými hodně dobrými kamarády. Spíše jsem to bral, že jsme se přijeli pobavit než závodit. Absolutně nemám žádné ambice jezdit na jakékoliv závody, to mě vůbec neláká. Během kariéry jich bylo až až. Nechybí mi to. Radši budu doma s dětmi. Jestli budu zase závodit, tak třeba za rok tady. Krkonošská sedmdesátka se mi fakt líbila a už jsme se bavili o tom, že bychom mohli jet příští rok znovu," dodal.

Přihlášení na závod pro rok 2022

Startovní listina 12.3.2022 - hlídky
Startovní listina 12.3.2022 - jednotlivci

On-line registrace zastaveny - možnost přihlášení na místě

Pořadatel:

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s. a, Kasper Swix team ve spolupráci se Stopa pro život, z.s. a Petr Čech Sport, a.s.,

Účast:

Závod je veřejný, startují registrovaní i neregistrovaní závodníci. Závodníci startují na vlastní nebezpečí. Závodu se mohou účastnit závodníci starší 15 let, v případě, že jsou mladší 18 let, musí při prezentaci předložit písemný souhlas zákonného zástupce.

Termín:

• 12.3.2022

Start/cíl:

• Špindlerův Mlýn – Svatý Petr

Krkonošskou 70 vyhrál tým biatlonisty Moravce. Kasper - Swix Team byl třetí

Vítězem 67. ročníku Krkonošské 70 v běhu na lyžích se stala Kalokagathia Aliance v čele s bývalým biatlonistou a trojnásobným olympijským medailistou Ondřejem Moravcem. Přerušila tak výjimečnou sérii šesti prvenství Kasper - Swix Teamu. Trutnovská hlídka ve složení Petr Holub, Ladislav Rygl, Jeroným Kamenický, Jan Fišnar a Pavel Petr doběhla na hlavní sedmdesátikilometrové trati třetí se ztrátou devíti minut. Na druhé místo se před několinásobné v dostala ještě hlídka VSK MMF UK.

krkonosska 70 foto milos salek 2022 17

Závod pětičlenných běžkařských hlídek na 70 kilometrů patří mezi tradiční české soutěže. Start i cíl je v lyžařském areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Na krkonošské hřebeny vyrážejí stovky nadšenců.

V letošním roce to bylo přes 550 závodníků, přičemž 400 se rozhodlo pojmout závod v pětičlenných partách a 150 se rozhodlo individuálně popasovat s tratí, která vede směrem na Černou horu a zpět. Mezi nimi to byla například i trutnovská olympionička Eva Vrabcová Nývltová, která na padesátce dojela v absolutním pořadí včetně mužů na druhém místě.