Hrdinové jsou ti na gumě, pronesl dvacetinásobný účastník K-70

Trutnov - Na začátku sezony měl zlomenou nohu a říkal si, že už trénink nedožene. Ale dohnal to. Podřídil tomu vše. Jak se blížil start na Krkonošské 70, bál se, aby neonemocněl. „Nechtěl jsem dát ani pusu manželce, která marodila, takže doma mám teď skoro rozvod,“ žertoval Petr Holub, člen letošní nejrychlejší hlídky. A pozor! Již dvacetinásobný účastník tohoto nejstaršího českého závodu.

„Vždycky jsem si říkal, že až mi bude padesát, chtěl bych ještě aspoň jednou vyhrát sedmdesátku,“ přál si trutnovský lyžař, který právě v letošním roce oslaví kulaté jubileum.

Krkonošská sedmdesátka je pro něj srdeční záležitostí. Nejvíce se mu líbí myšlenka týmového pojetí závodu. Jak si všichni přejí. Jak si závodníci připravují lyže a říkají si, co namazali. Jak na sebe volají, když jedou, aby zjistili, jestli někomu nedocházejí síly. A když pak někdo cítí, že je na tom mizerně, nestydí si říct o pomoc. „Takhle to funguje a je to super,“ hovořil o kouzlu týmového ducha. Díky tomu nemá tento závod obdoby.

Krkonošská 70 se jede, běžkaři budou lyže přenášet

Trutnov - Ano! To je odpověď na otázku, jestli se pojede Krkonošská 70 v běhu na lyžích. Středa byla dnem, kdy pořadatelé rozhodovali, jestli v sobotu vypustí závodníky na trať legendárního dálkového běhu. Šedesátý první ročník sice stále ještě ohrožuje počasí, ale po zvážení situace se sněhovými podmínkami padlo rozhodnutí, že se závod bude konat v řádném termínu.

„Ráno jsem byl ve skiareálu ve Špindlerově Mlýně a bavil se tam se všemi možnými lidmi včetně šéfa horské služby a rozhodli jsme se, že se závod pojede,“ řekl naší redakci ve středu odpoledne tajemník Loko Trutnov Petr Musil. „Na trati jsou místa, kde není sníh, nebo kde neprojede rolba, takže se nedá celá upravit technikou, ale vyrazíme tam na skútrech,“ dodal.
Aktuálně z tratě K-70

„Přes noc připadlo dalších deset centimetrů, takže situace se opět výrazně zlepšila. Rolba už je na trase a dává ji celou dohromady. V podstatě všechna nebezpečná místa budou odstraněna. Problém je jen na jednom úseku, který je podmáčený, ale ten bude vyznačený trojúhelníky,“ zavolal nám dnes v poledne do redakce tajemník Loko Trutnov Petr Musil.

Krkonošskou 70 vyhráli trutnovští obhájci s velkým náskokem


Trutnov - V obměněné sestavě, s jiným názvem týmu, ale Krkonošskou 70 v běhu na lyžích po roce vyhrála zase hlídka z Trutnova. Hlavní závod družstev na 70 kilometrů ovládl Kasper Swix team ve složení: Petr Holub, Pavel Šimek, Jan Hruška, Petr Javůrek a Jan Fišnar. Ve Špindlerově Mlýně, odkud ráno startovali, se objevili krátce před polednem - po 3 hodinách 51 minutách a 42 vteřinách

tn kasper

Kasper Swix team, vítězná hlídka Krkonošské 70 - zleva: Jan Fišnar, Jan Hruška, Pavel Šimek, Petr Holub a Petr Javůrek.

Sněhová situace v Krkonoších se za poslední dva dny vylepšila. Takže zatím to vypadá, že se dokonce nebude nikde přenášet 

Dnes nám s aktualitami pomohl jeden z našich nejlepších mladých závodníků běžkařů - Dan Máka (Atlas Craft Team). V Krkonoších je doma a trasu K70 dobře zná. Proto jsme ho požádali, jestli by si ji cvičně v rámci tréninku neprojel a nenafotil pár aktuálních fotografií... A tady je výsledek.

Daniel Máka: „Ze středy na čtvrtek v Krkonoších napadlo přibližně 15 cm sněhu a na vrcholcích hor i více. I v nejníže položených místech trati K70, což je Hromovka a Struhadla, je dostatek sněhu pro běžkaře. Přikládám fotografie, na kterých je dobře vidět, že sněhu právě v obávaných místech je opravdu dostatek a není se čeho bát."

A ještě pár fotografií z trati:

K 70 Hromovka m

Hromovka

Skvělou zprávu přinášíme všem, kteří se těší na sobotní závod Krkonošská 70 LAWI

2. 3. 2016: S radostí oznamujeme všem závodníkům, kteří se připravovali na Krkonošskou 70 LAWI 2016, že jejich příprava nepřijde vniveč. 61. ročník oblíbeného dálkového běhu se bude konat v řádném termínu 5. března 2016. Závod, který je již pošesté zařazen do série zimních závodů na běžkách ČUS – Stopa pro život, postaví své zázemí opět v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Odstartují všechny trasy, tak jsou pravidelní účastníci zvyklí (70, 50 a 25 km pro běžkaře), připravený je i 25 kilometrový závod pro cyklisty na fatbikách. Předem avizovaný časový harmonogram bude dodržen, tratě se nemění, ale možná se na 3 – 4 krátkých úsecích budou lyže přenášet jako již několikrát v historii tohoto prestižního běhu.

Na počátku týdne také v Krkonoších konečně napadnul sníh, i když ho nebylo tolik jako třeba ve Středočeském kraji. Navíc zde foukal vytrvalý vítr, proto nemálo drahocenné bílé hmoty zase ubylo. To byl důvod, proč pořadatelé vyčkávali až do dnešního dne, jak se situace se sněhovými podmínkami dále vyvinou. V celých Krkonoších platí přísný zákaz dohazování a svážení sněhu, takže není možné trasu nastavovat a opravit. Naštěstí od dnešního rána na nejvyšší hřebeny Krkonoš opět připadlo 10 cm čerstvého sněhu a sněžení by mělo pokračovat až do zítřejšího dne. To vedlo pořadatele k potvrzení termínu a tras tak, jak bylo od začátku roku stanoveno. Úseky trati, které by se případně přenášely, budou viditelně označeny cedulemi, aby si závodníci svá prkénka neponičili.

Zima neskončila, závody pokračují! Těšíme se na Vás již tuto sobotu ve Špindlerově Mlýně.

Organizátoři závodu Krkonošská 70

 

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965

logo stopa pro zivot