Jsme stejní blázni, kteří si dřinu umí užít, zní z Kasper Swix teamu

Trutnov - Jan Hruška, Petr Javůrek, Eva Stoklasová a Přemysl Macl jsou čtyři závodníci z oranžovo-černé rodiny Kasper Swix teamu, které jsme si vybrali před nadcházející zimní sezonou a položili jsme jim v této souvislosti několik otázek.

Jak a kde jste chystali/chystáte na lyžařskou sezonu? Jak si myslíte, že jste připraveni?

Honza: Připravovat jsem se začal již koncem jara, lyže kombinuji ještě s běháním. Samozřejmě nechyběly kolečkové lyže a posilovna. Nejvíce toho odtrénuji po Krkonoších. Byli jsme v létě na vysokohorském soustředění na Tauplitzalm. Momentálně už lyžujeme na Černé hoře. Nejspíš vyrazím ještě na nějaké lyžařské soustředění. Takže myslím, že jsem se připravil, jak jen bylo v mých silách, dobře.
Petr: Vedle běžeckého lyžování se věnuji cyklistice, jezdím závody na silnici i biku, takže moje příprava probíhala převážně na kole. Tradičně jsme vyrazili v červenci do Francie mrknout na Tour de France a vyjet si pár alpských průsmyků. Od října jsem do přípravy zařadil běh a kolečkové lyže. Od listopadu již najíždím kilometry na sněhu na Černé hoře. Myslím, že jsem na sezonu připraven minimálně stejně dobře jako loni.
Eva: Na lyžařskou sezonu se teprve připravuji, a protože v Trutnově není sníh, jezdím trénovat na Černou horu. Zatím s velkým nadšením. S koncem lyžařské sezony nadšení opadá. :-)
Přéma: Část přípravy jsem se připravoval v Orlických horách nedaleko města Králíky, kde jsem absolvoval delší běhy a výjezdy na kolečkových bruslích. S částí týmu jsem také na jaře zavítal do rakouského městečka Sankt Martin Am Tennengebirge, kde jsem si užil krátké soustředění v podobě horského běhání. Během léta až do podzimu jsem se připravoval v Trutnově a Orlických horách.

Co očekáváte od letošní zimy? S jakým cílem půjdete do závodů? Jaký závod pro vás bude ten nej?

Honza: Hlavně moc nerýt nosem ve stopě. :-) Vždy před každým závodem chci, pokud možno, mít lepší čas nebo umístění než předchozí sezonu. Ne vždy to ale vyjde. Tradičně bude největší výzvou Krkonošská 70 a také bych chtěl pěkně zajet Jizerskou 50.
Petr: Očekávám krásnou, na sníh bohatou zimu, abychom tréninkové úsilí mohli přenést i do závodů. Cílem je zopakovat, případně ještě vylepšit loňské výsledky v seriálu Stopa pro život a Ski tour. Nej závod? Z týmového hlediska, neopakovatelné atmosféry a jedinečnosti Krkonošská 70, z osobního hlediska bych rád obhájil titul veteránského mistra republiky v běhu na lyžích.
Eva: Od letošní zimy očekávám hlavně ten sníh. :-) Cíl mám, co závod, to bedna. A když ne, tak si to hlavně užít! Každý závod, který odjedu, je ten nej.
Přéma: Něco natrénováno mám, nechám se překvapit. Těším se na závodní víkendy s týmem, hlavně na seriál závodů Stopa pro život.

Aktuální info o trati Krkonošské 70

     dle dostupných informací od závodníků a pracovníků skiareálů přinášíme aktuální info ohledně stavu tratí K 70.
Tratě jsou v celém úseku ve velmi dobrém stavu, většinou pevný strojově upravený povrch z víkendu s čerstvou pokrývkou od 3 do 10 cm, teploty se pohybují dle nadmořské výšky od +2 do -3. Včerejší dešťové přeháňky v nizko položených pasážích neměly téměř žádný vliv na kvalitu tratí, ve vyšších polohách to byly přeháňky sněhové. Prognóza - zítra... trochu vítr a sněhové přeháňky, v pá bez srážek nebo jen minimálně, mírné oteplení. Skiareál Špindl i skiareál Č.H. Pec trať ještě finálně upraví v pá večer, v případě nasněžení v krajním případě v so brzy ráno před závodem.
V každém případě stav tratí opravňuje k účasti na závodu naprosto bez obav.

V Trutnově dne 1. 3. 2017

Organizační výbor K70

62. ročník K70 ve znamení regionální spolupráce

Loko Trutnov v čele se svým předsedou Petrem Musilem spolu s Ivou Kazdovou a partou obětavých trutnovských dobrovolníků zvládl pořadatelství 62. ročníku K70 na výbornou. Jedinečný závod 5ti členných hlídek po hřebenech Krkonoš zařazený do seriálu Stopa pro život se zkrátka vydařil. Letošní příprava K70 se nesla v duchu regionální spolupráce a tato strategie přinesla své ovoce. Relizační tým Loko Trutnov doplnili členové Kasper Swix teamu Petr Murčo jako velitel trati a Stanislav Opočenský zodpovědný za P.R. Jako hlavní sponzor podpořila tento podnik nemalou částkou firma Kasper. Ne náhodou Město Trutnov, pořadatele Loko Trutnov a hlavního sponzora reprezentovala vítězná sestava Kasper Swix teamu. Závodníci mají totiž na prsou svých kombinéz znak K70 a jsou na to náležitě pyšní. Vedle nádherného počasí se o vynikající kvalitu tratí postaral Skiresort Černá Hora - Pec a Skiareál Špindlerův Mlýn, za což jim patří velké poděkování. Nemalý podíl na zdárném průběhu jednoho z největších lyžařských závodů u nás má podpora Královehradeckého kraje a samozřejmě Město Trutnov. Význam této akce podpořil svou účastí starosta Mgr. Ivan Adamec, který hlavní závod úderem osmé hodiny ranní odstartoval.

tn M018095
Lokomotiva Trutnov jako pořadatel má velký zájem na tom, aby se K70 ve spolupráci s již zmíněnými partnery neustále zkvalitňoval. Svou náročností, jedinečností a tradicí se stal tento závod před několika lety součástí seriálu Stopa pro život a tím se mediálně posunul do jiných dimenzí. Bez mála tisícovka startujících je toho dokladem. Realizační tým už v příštích dnech začne pracovat na tom, abychom mohli s čistým svědomím předeslat, že ten 63. ročník bude  ještě lepší.

Organizační tým K70

 

Krkonošská 70 - David Vávra doběhl spokojeně poslední. Na trati se dopoval chmelovým ionťákem

Špindlerův Mlýn - Cíl, který veřejně deklaroval, se mu podařilo splnit. Herec a architekt David Vávra dojel se svojí pětičlennou hlídkou v běžkařském závodě Krkonošská 70 poslední. „Drželi jsme to, situaci jsme sledovali a nepřipustili, aby to bylo jinak," spokojeně vyprávěl v cíli.

tn vavra-krkonosska70-2017-01 galerie-980

HEREC A ARCHITEKT David Vávra si Krkonošskou 70 ohromně užil. „Mrzí mě, že hlídky nejsou desetičlenné, to by byla větší sranda," řekl. Na trati si vychutnal i relax na lehátku.

62. ročník Krkonošské 70 startuje již v sobotu 4. 3. 2017

Jeden z nejstarších lyžařských závodů v Evropě a na světě s názvem Krkonošská 70 odstartuje svůj již 62. ročník v sobotu 4. 3. 2017.  Trasa závodu vede napříč Krkonošemi, které jsou nazývány  českým rájem lyžařů. Od roku 2000 se stal závod součástí seriálu lyžařských závodů jednotlivců pod společným názvem „Stopa pro život".
Start a cíl tohoto ojedinělého závodu hlídek bude tradičně ve Špindlerově Mlýně – Svatém Petru.
Dlouhověkou až výjimečnou historii jednoho z nejstarších lyžařských vytrvalostních závodů podtrhuje skutečnost, že Krkonošská 70 byla příčinou vzniku dnes slavnějšího lyžařského maratonu Jizerská padesátka.  U kolébky 1. ročníku Jizerské padesátky stála totiž hádka členů horolezeckého oddílu z Liberce o nominaci do družstev, která se měla účastnit vytrvalostního závodu  Krkonošská70.
Na Krkonošské 70 se již 62 let scházejí lyžaři běžci, borci z jiných sportovních odvětví a rekreační sportovci, aby si vychutnali přátelskou atmosféru v běžeckých stopách, změřili své síly nejen s nástrahami krkonošských hor a jejich nevyzpytatelným počasím, ale především aby si ověřili vlastní vůli a prověřili i týmového ducha, který je v pětičlenné hlídce základním stavebním kamenem pro úspěšné dokončení závodu.

tn K 70

Krkonošská 70 pro Kasper-Swix team

Špindlerův Mlýn -  62. ročník legendárního běžkařského závodu Krkonošská 70 vyhrála pětičlenná trutnovská hlídka Kasper Swix team ve složení Jan Fišnar, Petr Holub, Jan Hruška, Petr Javůrek a Tomáš Veber.

tn krkonose-krkonosska70-2017-03 denik-630

Do cíle v lyžařském areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně dorazila v čase 3,57:40,5 hod. Na 4. místě v závodě jednotlivců na 50 km dojel veslař Ondřej Synek (v čase 3,05:20). Vyhrál David Šrůtek v čase 2,49:35,5 hod. Nejstaršího českého závodu se zúčastnilo 805 běžkařů.

krkonose-sedmdesatka-2017-02 denik-630

Jeden z nejstarších účastníků K70 Jaroslav Kovář z Jilemnice, ročník 1951. Zajel si 50 km.

Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/ostatni_region/krkonosska-70-pro-kasper-swix-team-20170304.html

Vítej, zlatý hattricku! Krkonošskou 70 znovu ovládl trutnovský Kasper Swix team

Trutnov - A zase ta hlídka z Trutnova! Legendární závod v běhu na lyžích Krkonošská 70 nepoznal v hlavním kategorii družstev na 70 kilometrů již tři roky jiné vítěze. I v letošním 62. ročníku se oproti předchozím letům sestava Kasper Swix teamu o jednoho člena obměnila, přesto lyžaři v oranžových kombinézách jsou k neporažení. Letošní čas vítězů byl 3 hodiny 57 minut a 40 vteřin. Ráno na startu ve Špindlerově mlýně stálo 800 závodníků.

„Dneska mě to bolelo tak třikrát víc než loni,“ usmál po návratu do Trutnova Jan Hruška, který se v závěrečném sjezdu do areálu ve Svatém Petru poroučel k zemi.

„Tak deset kiláků před cílem mi totálně došlo a v tom sjezdu už mě neposlouchaly nohy, ani ruce,“ popisoval a dodal, že po závodě do sebe sypal jednu tyčinku za druhou a pak se ještě vrhal na koblihy. „Zlatý padesátkový tratě. Tenhle závod je tím převýšením fakt extrém,“ poznamenal 28letý benjamínek vítězné hlídky. Sedmdesátikilometrovou distanci si dal podruhé v životě, a tak předpokládal, že po loňské premiéře to bude mít letos vychytané. „No, ale asi moc ne,“ smál se.

Výsledky 62. ročníku Krkonošské 70

70 km hlídky

 1. Kasper Swix team 3:57:40,5
  (Jan Fišnar, Petr Holub, Jan Hruška, Petr Javůrek, Tomáš Veber)
 2. Sporticus team 4:05:32,3
  (Miroslav Brabec, Zdeněk Karban, Jan Kolín, Michal Tibitanzl, Vítězslav Vondra)
 3. Žižkovský tygři B 4:10:34,3
  (Tomáš Buriánek, Tomáš Kálal, Zbyněk Pela, Martin Sajdl, Petr Švarc)
 4. Mrtvej Javorník racing 4:11:56,7
 5. USK CS Plzeň 4:17:30,1
 6. Bike Sport Hradec Králové 4:21:22,4
 7. TJ Packa Praha A 4:28:09,9
 8. Slovan zdravotník Praha 4:28:19,6
 9. VSK Humanita Sporticus A 4:29:33,7
 10. Canoe team 4:32:27,9

Premiéra skifaře Ondřeje Synka na Krkonošské 70

Kdekoliv se objeví, převyšuje všechny ostatní o pěkných pár centimetrů. A taky ho nikdy neopouští dobrá nálada. Tu si přijede užít spolu s ostatními běžkaři na sobotní Krkonošskou 70 LAWI, mistr světa, Evropy a medailista z OH veslař Ondřej Synek.

tn KPZ-Synek5

O našem nejlepším skifaři Ondřeji Synkovi je známé, že rád zkouší různé sportovní disciplíny. V teplých měsících jezdí na horském kole, rád běhá, a v zimě neváhá vyměnit tekuté skupenství vody za to pevnější a vyrazí na lyže. Krkonošská 70 bude pro Ondru po Jilemnické 50 ZP MV ČR letošním druhým závodem na běžkách v rámci série ČUS Stopy pro život. Ondra nám před sobotním startem odpověděl na několik otázek.

Rychlý kontakt

Sekretariát

Mobil: 603 383 285
Email:­ info@lokotrutnov.cz

 

Přihlášení

Adresa

TJ LOKOMOTIVA TRUTNOV, z.s.
Národní 199, 541 01 Trutnov

IČO: 47462965
DIČ: CZ47462965

logo stopa pro zivot